06.01.2020 | Wyświetleń: 1843

NABÓR: Wygraliśmy Mini Stanley Cup 2020!

Nasi zawodnicy Naboru rozpoczęli zmagania w roku 2020 w najlepszy możliwy sposób! Za nimi 3 dni rywalizacji na prestiżowym turnieju Mini Stanley Cup 2020, w którym nie dali szans rywalom i odnieśli spektakularne zwycięstwo!

Drużyna Naboru MMKS Podhale Nowy Targ z nowymi siłami i pełną motywacją powróciła do gry po przerwie świąteczno-noworocznej.

Zmagania w Michalovciach nasi rozpoczęli od razu bardzo mocnym akcentem i wszystkie trzy mecze podsumowali zwycięstwami w doskonałym stylu. Pierwszy mecz, czyli starcie z zespołem HK Sršne Košice "Szarotki" wygrały 11:2. Zawodnikiem meczu w drużynie został Gabriel Wsół.

Drugie spotkanie dnia: MMKS Podhale Nowy Targ - HKM Michalovce to sukces 16:2. Zawodnikiem meczu w drużynie został ponownie Gabriel Wsół. Ostatni pojedynek zawodnicy Podhala stoczyli z HK Humenske Levy. Mecz ten padł łupem naszych z ponad 20 zdobytymi bramkami! Tablica z wynikiem zatrzymała się na wyniku 21, a ostateczny rezultat podany przez sędziów to aż 26:0 dla MMKS PODHALE NOWY TARG. Zawodnikiem drużyny w tym meczu został Kuba Knap.

Drugi dzień to ponownie dominacja zawodników z Nowego Targu. Dwa mecze - dwa zwycięstwa! Mecz MMKS Podhale Nowy Targ - MHK Dolny Kubin zakończył się wynikiem 17:6. Zawodnikiem drużyny w tym meczu został Patryk Węglarczyk.
Kolejny stoczony mecz był meczem o wejście do finału. Wówczas rywalami "Szarotek" był klub Penguins Presov. Spotkanie potoczyło się według naszego scenariusza i wygraliśmy aż 11:2. Zawodnikiem w tym meczu został Eryk Duda.

FINAŁ
W niedzielę 5 grudnia w finale spotkaliśmy się z zespołem HC Kosice. Pierwsza połowa w tym starciu była liczona jako osobny mecz, który udało się zakończyć wygraną "Szarotek" 6:2. Druga połowa także była liczona jako drugi mecz i podobnie jak w pierwszym nasi zawodnicy nie przewidywali innego obrotu spraw jak - zwycięstwo. Walka była zacięta i bardzo wyrównana, ale ostatecznie to zawodnicy Podhala ustalili wynik na 3:2. Zawodnikiem tego meczu został Bartosz Parszywka.

W trakcie Mini Stanley Cup poza drużynowym sukcesem, nasz zawodnik - Gabriel Wsół - zapracował sobie także na indywidualne wyróżnienia.