23.12.2019 | Wyświetleń: 1183

JUNIOR MŁODSZY: Dobry występ naszych podczas eliminacji OOM

Za naszymi zawodnikami trzy dni rywalizacji w trzecim już turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski. Zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ stawili się w Oświęcimiu w świetnej dyspozycji i z maksymalną mobilizacją. Trzy dni zmagań przyniosły jedną przegraną i dwie wygrane, dzięki czemu "Szarotki" utrzymały drugie miejsce w tabeli.

Podczas pierwszego meczu nasi zawodnicy zmierzyli się z UKS Niedźwiadkami MOSiR Sanok. Gra rozpoczęła się naprawdę równo. Pierwsza tercja przyniosła wynik 1:1. Nasi jednak solidnie przystąpili do napierania podczas tercji drugiej, w trakcie której zdobyli dwie bramki. Wynik 3:1 nastrajał pozytywnie, ale rywale nie zamierzali tanio sprzedać skóry. W finałowej tercji strzelili dwie bramki, ale na szczęście ostatnia należała do Kacpra Worwy z MMKS. To właśnie jego strzał zapewnił "Szarotkom" zwycięstwo 4:3.

Sobotni mecz na pewno pozostanie długo w pamięci naszych. Zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ zostawili na tafli swoje serca i dali z siebie wszystko, zdobywają w regulaminowym czasie gry 5 bramek. Gra była na tyle wyrównana, że identycznego wyniku dorobili się przeciwnicy. Oznaczało to, że rozstrzygnięcie będzie musiało nastąpić w dogrywce. Ta niestety padła łupem zespołu z Krakowa, dla którego w 60 minucie zwycięską bramkę zdobył Yastrabau Kiryl.

"Szarotki" mimo oczywistego smutku z przegranego, sobotniego meczu, w którym od zwycięstwa dzieliło naprawdę niewiele, w niedzielę 22 grudnia na taflę wyjechały ponownie z pełnymi pokładami energii i motywacji do gry. Tym razem rywalem Górali była przodująca w tabeli drużyna UKH Unia Oświęcim. Zawodnicy z Podhala znaleźli jednak sposób na przeciwników i w dobrym stylu zwyciężyli 2:3. Bramka dająca zwycięstwo padła w 51 minucie.

Po 3 turnieju eliminacyjnym "Szarotki" zajmują drugie miejsce w tabeli.