Aktualności

JUNIOR MŁODSZY: Pierwszy turniej eliminacyjny za nami

W miniony weekend w Nowym Targu mieliśmy przyjemność gościć drużyny ligi Juniora Młodszego z Oświęcimia, Krakowa i Sanoka, które wraz z MMKS Podhale Nowy Targ skrzyżowały kije w ramach Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Polski. W trakcie 3 dni Szarotki rozegrały trzy świetne spotkania, z czego aż dwukrotnie dominowały nad rywalami.

Pierwszym spotkaniem zawodników Podhala podczas pierwszego z czterech turniejów eliminacyjnych zostało rozegrane w piątek o godzinie 15:00. Rywalami naszych był zespół UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok U18, który stawiał solidny opór, jednak Kacper Worwa i Krzysztof Jarczyk zdołali go przełamać i zdobyli dla "Szarotek" dwie bramki w pierwszej tercji. Jak się okazało, były to jedyne bramki w tym spotkaniu i przez resztę jego trwania, czyli w tercji drugiej i trzeciej byliśmy świadkami przede wszystkim doskonałej postawy obu bramkarzy, którzy nie dali szans żadnemu ze strzałów na wylądowanie w swojej bramce.

Następny mecz "Szarotki" zagrały w sobotę o 17:45 i spotkały się wówczas na nowotarskim lodzie z drużyną MKS Cracovia Kraków. Starcie rozpoczęło się wyśmienicie dla MMKS Podhale Nowy Targ. Pierwsza tercja przyniosła aż cztery celne strzały w wydaniu Podhala! Tobiasz Kapica, Jakub Trzebunia, Łukasz Długopolski - to właśnie oni triumfowali nad bramką rywali, którzy dla siebie zdobyli na tym etapie jedną bramkę.Druga tercja przyniosła znaczące uspokojenie gry i po jednym celnym strzale dla obu drużyn. W tercji trzeciej do głosu znacząco doszła drużyna Cracovii, której udało się pokonać stojącego w bramce "Szarotek" Kacpra Zająca dwukrotnie. Mecz zakończył się jednak wynikiem 5:4 dla naszych!

Zwieńczeniem nowotarskiego Turnieju Eliminacyjnego Juniora Młodszego był mecz "Szarotek" z UKH Unią Oświęcim. To spotkanie niestety pokrzyżowały plany naszych na serię 3 zwycięstw. Rywale od początku mocno napierali i w końcu ich napór przyniósł skutek, bo w 12 minucie padła pierwsza bramka. 

W tercji drugiej Oświęcim ponownie przejął inicjatywę i jako pierwszy zdobył bramkę. Maciej Maciaszek przerwał jednak na chwilę aspiracje rywali i w 27 minucie zdobył bramkę dla Podhala. Niestety rozpędu Unii nie dało się powstrzymać i byliśmy świadkami kolejnych dwóch bramek w ich wykonaniu.

Przewaga rosła, ale w ostatniej tercji meczu "Szarotki" dostały nowej energii i w ciągu 3 minut zdobyły dwie bramki. Widok wyniku 3:4 rozpalał nadzieje na remis, ale w 59 minucie pogrzebał je Aleksander Noworyta z UKH, który ustalił wynik na 3:5. 

To był więc emocjonujący weekend, który przyniósł dwie świetne wygrane naszych. Po pierwszym Turnieju Eliminacyjnym Juniora Młodszego MMKS Podhale Nowy Targ z 6 punktami na koncie plasuje się na drugim miejscu w tabeli grupy B. Kolejny turniej już w najbliższy weekend tj. 6-8.12.2019 w Sanoku. "Szarotkom" życzymy owocnych przygotowań!


fot. Szymon Pyzowski.

 

Powrót