Aktualności

Niepokonani w unihokeju!

Doskonała passa naszych Żaków Starszych, którzy w rozgrywkach szkolnych w unihokeju reprezentują Szkołę Podstawową nr 11 w Nowym Targu - trwa! Podczas wojewódzkiego półfinału potwierdzili, że zaliczają się do grona najlepszych w Małopolsce i wygrali turniej... bez straty bramki!

W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych. Grano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu nasi zwyciężyl 1:0 z drużyną ze Szkoły Podstawowej z Suchej lecz ich gra była daleka od tego co prezentowaliśmy w kolejnych meczach. Drugie zwycięstwo 3:0 nad ekipą z Trzebinii wprowadziło w szeregach naszej drużyny dużo spokoju i dodało pewności siebie przed najważniejszym starciem z rówieśnikami z Oświęcimia. Chłopcy z obu drużyn znają się doskonale z rywalizacji na lodzie więc walka na parkiecie trwała od pierwszego gwizdka sędziego.Mimo kilku okazji z obu stron na zdobycie bramki, w meczu padł remis 0:0.

Przed ostatnim spotkaniem z zawodnikami z Rudawy nasza drużyna wiedziała, że musi wygrać minimum 5 golami żeby zdobyć pierwsze miejsce w turnieju. Mecz rozpoczął się od szybko strzelonych przez nas 4 bramek. W dalszej części rywalizacji dominowaliśmy całkowicie nad przeciwnikami i dołożyliśmy kolejne 4 trafienia, zwyciężając ostatecznie 8:0. Puchar za I miejsce w półfinale wojewódzkim trafił w ręce naszych!

Najlepsze 3 ekipy uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 13 grudnia 2019r. w Nowym Targu.

Skład zwycięskiej drużyny:

Pachowicz Jonasz, Kopytko Filip, Kosmal Igor, Tobiasiewicz Szymon, Błach Jan, Węglarczyk Wiktor, Piątek Adrian, Zubek Patryk, Jastrzębski Kacper, Parszywka Jakub.

Opiekunem zespołu był mgr Bartosz Gotkiewicz.

 

Powrót