Aktualności

Podsumowanie 2 rundy Turnieju Karpackiego U16 w Novoyavorivsku

Za naszą drużyną pełen intensywnych spotkań wyjazd do Novoyavorivska na drugą rundę w ramach Turnieju Ligi Karpackiej U16. Trzy dni rywalizacji, dwa mecze dziennie - tak wyglądał ostatni wyjazd na Ukrainę.

Pierwszym rywalem "Szarotek" w trakcie tego turnieju była drużyna CSKA Sofia. Mecz otwarcia został perfekcyjnie rozegrany przez naszych, co przyniosło zwycięstwo wynikiem 9:1. Niestety podczas drugiego meczu tego dnia, tym razem z drużyną Király Pingvinek szczęście odwróciło się od naszych i musieli oni uznać wyższość rywali, którzy wygrali 8:2.

Sobota na Turnieju Karpackim, to trudny dzień dla naszych. Podczas porannego meczu z drużyną Baltu Ainiai "Szarotki" natrafiły na solidny opór ze strony przeciwników, którzy ostatecznie przejęli inicjatywę w meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0 dla Baltu Ainiai. Równie trudny mecz "Szarotki" stoczyly tego dnia z zespołem DVTK Jegesmedvék Miskolc. Niewykorzystane akcje zemścily się na naszych, którzy finalnie zdobyli jedną bramkę, pozwalając rywalom na oddanie 6 celnych strzałów.

Ostatni dzień ukraińskiej rundy przyniósł pojedynki z drużynami HK Halycké Levy Nowojaworowsk i MSKM Trebisov. Pierwszy mecz nasi poddali 15:0, z kolei w trakcie drugiego, podczas którego padło wiele dobrych akcji ostatecznie przegrali 5:1.

Po dwóch rundach zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ ze stanem konta wynoszącym 18 punktów, zajmują 4 miejsce w klasyfikacji Orłów (grupa niebieska).

"Miniona runda Turnieju Karpackiego może nie do końca poszła po myśli naszej drużyny - mam na myśli wyniki – ale szczerze mówiąc, w tym turnieju nie to powinno być jeszcze teraz najważniejsze. Dla chłopaków to przede wszystkim możliwość konfrontacji z naprawdę silnymi zespołami zagranicznymi, możliwość ogrania się i zebrania nowych, hokejowych doświadczeń. Nawet wtedy, kiedy z tafli lodowiska zjeżdża się jako drużyna przegrana, to trzeba mieć świadomość tego, ile wiedzy można wynieść się z każdego takiego spotkania. Ta runda Turnieju Karpackiego pokazała także, że w grupie, drużynie i dążeniu do realizacji wspólnego celu – siła. A tę w sposób naprawdę super pokazali w ostatnim czasie rodzice zawodników tej drużyny U16, którzy przeszli do działania i sami w niesamowity sposób w momencie pozyskali nowych sponsorów. Co za tym idzie oczywiście fundusze ze sprzedaży reklam. Na co? A no właśnie m.in. na pokrycie części kosztów wyjazdu na ten prestiżowy turniej, a także jako pewną formę zabezpieczenia na kolejne wyjazdy. I za tę postawę realnego wsparcia działań klubu – dziękuję! Wierzę, że doświadczenia z ostatniego Turnieju Karpackiego przyniosą naszej drużynie korzyści na naszym, polskim podwórku podczas rozgrywek krajowych!” - podsumował wyjazd prezes klubu MMKS Podhale Nowy Targ, Zdzisław Zaręba. 

 

Powrót