21.10.2019 | Wyświetleń: 838

MHL: Słodko-kwaśny weekend w MHL

Za naszą reprezentacją MMKS Podhale Nowy Targ w potyczkach PHL sezonu 2019/2020 słodko-kwaśny weekend. Sobota, to wyrównane spotkanie i zwycięstwo "Szarotek" w starciu z Unią Oświęcim, niedziela, to z kolei zacięta gra ze szczęściem i większą wytrzymałością fizyczną po stronie rywali - drużyny z Janowa, z która przegraliśmy 5:3.

Mimo trudnej, hokejowej rzeczywistości jaką przynosi tegoroczny sezon MHL, spotkanie z soboty 19 października 2019 to bez wątpienia najlepsze spotkanie w wykonaniu "Szarotek" w tym sezonie. Nasi pokazali dobrą grę w ataku oraz w obronie, dzięki czemu zdołali zakończyć mecz bez straty żadnej bramki. Sami natomiast za sprawą Jakuba Malasińskiego zdobyli bramkę w 16 minucie spotkania. Mecz zakończył się więc wynikiem 0:1 dla naszych i znacznie podniósł morale w drużynie.

SKŁAD MMKS PODHALE NOWY TARG:
Podhale: Polak – Szlembarski, Żurawski, Kamieniecki, T. Kapica, Malasiński - Pierzchała, Nykaza, Jarczyk, Worwa, Plewa – Wikar, Słowakiewicz, Maciaszek, Siuty, Danel – Sokół.

Zadowolenia z drużyny nie krył trener Ryszard Kaczmarczyk, który stwierdził, że "chłopcy walczyli ambitnie".

Niedziela 20 października, to drugi mecz tego weekendu na wyjeździe. Tym razem gościliśmy u drużyny z Janowa. Uskrzydleni zwycięstem nad Unią Oświęcim nasi zawodnicy jako pierwsi przejęli inicjatywę w meczu. Piąta minuta dzięki akcji Malasińskiego – Nykaza – Wikara przyniosła pierwszą bramkę w meczu. Rywale szybko się jednak odnaleźli i w kolejnych minutach pierwszej tercji, to oni dominowali, czego potwierdzeniem są dwie zdobyte przez nich bramki.

Swojej dobrej passy nie zamierzali przerywać także w tercji drugiej. To bez wątpienia najsłabsza tercja tego spotkania w wykonaniu naszych. Przeciwnik rozegrał ją po swojemu i wbił do bramki "Szarotek" aż trzy bramki.

Po dwóch tercjach mieliśmy więc 5:1 i nie wyglądało to zbyt obiecująco. Narada z trenerem Kaczmarczykiem i pełne skupienie na tafli lodu przyniosły jednak efekt i końcówka mimo zmęczenia fizycznego, należała do nas. "Szarotki" wykrzesały z siebie ogień walki i w krótkim czasie zdobyły dwie bramki. Niestety koniec czasu przekreślił nadzieję na remis i mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Naprzód Janów.

Podhale: Figas (38:39 Białoń) – Szlembarski, Żurawski, Trzebunia, T. Kapica, Malasiński – Pierzchała, Nykaza, Jarczyk, Worwa, Sokół – Wikar, Maciaszek, Siuty, Danel.