07.10.2019 | Wyświetleń: 837

PLHK: 4:1 dla "Szarotek"

Podczas ostatniego starcia w lidze PLHK (5.10.2019) nasze "Szarotki" skrzyżowały kije z drużyną UKH Białe Jastrzębie. Mecz przebiegł spokojnie. Nasze dziewczyny pokazały ogromnego ducha walki, choć nie wystrzegły się błędów. Ostatecznie z tego pojedynku to zawodniczki MMKS Podhale Nowy Targ wyszły obronną ręką i wygrały w stosunku 4:1.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo ospale. Nasze zawodniczki potrzebowały kilkudziesięciu minut na to, by zacząć grać dobry hokej i zacząć wykorzystywać akcje, jakie się nadarzały. Tak więc po 40 minutach na tablicy mogliśmy zobaczyć wynik 1:0. Do tego czasu poza jedną bramką nasze zaliczyły serię słupków oraz nie wykorzystały okazji na bramkę z karnego.

Trzecia tercja przyniosła jednak wyraźne ożywienie i nagle akcje naszych dziewczyn nie tylko były coraz sprawniejsze, ale także skuteczniejsze. Gole zdobywały Podlipni i Leśnicka. Pierwszego gola w swojej karierze strzeliła Mroszczak.

Na kilka minut przed końcem kontaktową bramkę strzeliły rywalki z Jastrzębia. Mecz obfitował w wiele ostrych starć w bandach. Kary za niesportowe zachowanie doczekała się Wielkiewicz.

Ostatecznie nasze dzieczyny nowotarskie lodowisko opuściły ustatysfakcjonowane, bo z wynikiem 4:1.

MMKS PODHALE NOWY TARG: Furtak, Jarkiewicz - Mucha - Leśnicka - Podlipni - Florek, Grzybek - Czaja - Leśniowska - Raducka - Pierwoła, Paprocka-Maciaś - Zamarlik - Mroszczak - Szopińska - Bukowska, Wielkiewicz - Batkiewicz

Szopińska
Podlipni
Leśnicka
Mroszczak

Trener Podlipni: Wynik lepszy niż gra. Pierwsza tercja dramat, bardzo mocno się denerwowałem. Brakuje nam treningów, bo nie wszystkie trenują, a do tego jest nas mało. Trenują na meczach i zanim wejdą w rytm to upłyną dwie tercje. Podczas tych 40 minut różnie się może mecz ułożyć. W tym meczu mieliśmy szczęście, bo prowadziliśmy 1:0 i dobrze broniła Furtak. Pomogły też słupki. W trzeciej tercji dopiero ruszyło tak jak miało ruszyć. Wkurza mnie to, że potrzeba tyle czasu. Za długo trzeba czekać na to, co się oczekuje.

Zawodnik meczu: Adriana Szopińska

Następny mecz drużyna rozegra na wyjeździe 12 października z drużyną KS Cracovia 1906