07.10.2019 | Wyświetleń: 806

MHL: Nasi dojrzewają. Stabilne spotkanie z Cracovią

O tym, że nie jest łatwo stanowić najmłodszą drużynę pod względem średniej wieku w lidze, nasza reprezentacja MHL zdołała się już przekonać. Chłopcy muszą stawić czoła mężczyznom, ale gorycz pierwszych spotkań sezonu, które przyniosły srogie porażki, zaczyna owocować. Nasi chłopcy dojrzewają w grze, hartują się, co z meczu na mecz objawia się coraz solidniejszą grą oraz bardziej wyrównanym wynikiem końcowym.

Powodów do świętowanai jeszcze nie ma, ale widać, że popełniane błędy konsekwentnie są analizowane z trenerem, Ryszardem Kaczmarczykiem. Jak powiedział po ostatnim meczu, głównym problemem naszych nie jest nieumiejętność tworzenia akcji, a ich wykorzystanie i przełożenie na bramkę.

Minione spotkanie rozegrane w ramach 9 kolejki MHL "Szarotki" zagrały z drużyną ze stolicy Małopolski - KS Cracovią Kraków. Pierwsza tercja spotkania przebiegła bezbramkowo, do czego z naszej strony w znacznym stopniu przyczynił się stojący na bramce i świetnie broniący - Błażej Kapica.

Druga tercja w końcu przyniosła bramkę. Niestety jej autorami byli goście.Ostatnia tercja i 59 minuta spotkania to z kolei tylko jedna bramka - ponownie dla gości. Wynik 0:2 ustalił Radosław Krztoń.

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 października 2019 roku. Nasi na swoim lodzie podejmą drużynę UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok (MHL).

MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Cracovia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
0:1 Szatiłow – Zachradnik – Bieniek (28:07)
0:2 Krztoń (59:31 do pustej)