Aktualności

MHL: Nasi dojrzewają. Stabilne spotkanie z Cracovią

O tym, że nie jest łatwo stanowić najmłodszą drużynę pod względem średniej wieku w lidze, nasza reprezentacja MHL zdołała się już przekonać. Chłopcy muszą stawić czoła mężczyznom, ale gorycz pierwszych spotkań sezonu, które przyniosły srogie porażki, zaczyna owocować. Nasi chłopcy dojrzewają w grze, hartują się, co z meczu na mecz objawia się coraz solidniejszą grą oraz bardziej wyrównanym wynikiem końcowym.

Powodów do świętowanai jeszcze nie ma, ale widać, że popełniane błędy konsekwentnie są analizowane z trenerem, Ryszardem Kaczmarczykiem. Jak powiedział po ostatnim meczu, głównym problemem naszych nie jest nieumiejętność tworzenia akcji, a ich wykorzystanie i przełożenie na bramkę. 

Minione spotkanie rozegrane w ramach 9 kolejki MHL "Szarotki" zagrały z drużyną ze stolicy Małopolski - KS Cracovią Kraków. Pierwsza tercja spotkania przebiegła bezbramkowo, do czego z naszej strony w znacznym stopniu przyczynił się stojący na bramce i świetnie broniący - Błażej Kapica. 

Druga tercja w końcu przyniosła bramkę. Niestety jej autorami byli goście.Ostatnia tercja i 59 minuta spotkania to z kolei tylko jedna bramka - ponownie dla gości. Wynik 0:2 ustalił Radosław Krztoń. 

Kolejne spotkanie odbędzie się 13 października 2019 roku. Nasi na swoim lodzie podejmą drużynę UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok (MHL).

MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Cracovia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
0:1 Szatiłow – Zachradnik – Bieniek (28:07)
0:2 Krztoń (59:31 do pustej)

MMKS Podhale Nowy Targ:
B. Kapica – Wikar, Żurawski, Jarczyk, T. Kapica, Malasiński – Pierzchała, Nykaza, Sokół, Worwa, Plewa – Figas, Kamieniecki, Maciaszek, Siuty, Danel – Słowakiewicz. Trener Ryszard Kaczmarczyk.

Fot. Michał Adamowski (sportowepodhale.pl)

Powrót