Aktualności

Funkcjonariusze Policji ds. nieletnich z wizytą edukacyjną w naszym klubie

Niewinny papieros, napoje energetyczne, alkohol, marihuana - wszystko to może sprowadzić młodą osobę na złą drogę. Stąd tak ważna jest wczesna profilaktyka i utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. To sposób na zapobieganie i jednocześnie kontrolowanie czynników ryzyka narkomanii wśród młodzieży.

W dniu 03.10.2019 z inicjatywy trenera Rafała Sroki, kierownika Marcina Kowalskiego i Tomasza Węglarczyka z klubu hokejowego MMKS Podhale Nowy Targ, grupa hokejowa Żaka Starszego odbyła spotkanie z funkcjonariuszem policji asp. sztabowym Rafałem Skrobot z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Temat spotkania dotyczył narkomanii, alkoholu, papierosów, dopalaczy, energetyków, przestępstw w sieci komputerowej oraz przemocy fizycznej, jak i psychicznej. Podczas spotkania omówione zostały skutki stosowania wszelakiego rodzaju używek, jak i testów jakie wychodzą podczas kontrolnych badań organizmu po przyjmowaniu narkotyków.

Spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży, która jak się okazało, miała bardzo wiele pytań i poruszyła wiele istotnych zagadnień.

Minione spotkanie, to nie koniec naszej akcji. W planach mamy już kolejne klubowe spoktanie z funkcjonariuszem Policji, które tym razem będzie kierowane do rodziców. Wszystko po to, by uczulić ich na to, jak ważne jest wczesne rozpoznawanie zagrożeń u dzieci stosujących substancje psychoaktywne. 

Omówimy wówczas także możliwości korzystania z testów umożliwiających rozpoznawanie używania przetworów konopi i innych narkotyków przez nastolatków.Stąd już teraz zapraszamy, bo na tym spotkaniu po prostu warto być.

Akcja ma na celu zapobieganie trendom ulegania przez nastolatka środowisku, które "imponuje nastolatkom". Badania epidemiologiczne wskazują, że około 20% 15-latków i 40 % 18-latków próbuje narkotyków. W większości przypadków używanie jest nieplanowane, wynika z nadarzającej się okazji i nacisków równieśników. Czasami ten jeden raz może uzależnić młody organizm.     

W przypadku większego zainteresowania tematem, akcja może zostać rozszerzona o pozostałe grupy młodzieży w naszym klubie hokejowym.

Tomasz W.      

Powrót