27.09.2019 | Wyświetleń: 691

Żacy Starci: Zwycięstwo naszych w najlepszym stylu!

Zaplanowany na niedzielę 29 września mecz 3 kolejki Żaków Starszych: MMKS Podhale Nowy Targ kontra UKH Unia Oświęcim, nieoczekiwanie zmienił datę i został rozegrany w środę 25 września. Miejsce spotkania pozostało bez zmian. Chłopaki stoczyli bój w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Nieoczekiwana zmiana terminu meczu i rozgrywanie go przy mniejszej niż miałoby to miejsce w weekend publice na trybunach, nie wpłynęło w żadnym stopniu na postawę naszych na lodzie, którzy zagrali po prostu... fenomenalnie! A wynik 12 : 3 mówi tu sam za siebie!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie. W trakcie pierwszej tercji meczu zawodnicy obu drużyn wzajemnie się poznawali i prowadzili dość zachowawczą grę. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero w 15 minucie i jej autorem był Piotr Płatacz z drużyny gości. Bramka rywali jakby obudziła naszych, który niespełna 3 minuty później wyrównali wynik 1:1.

W drugiej tercji byliśmy świadkami rozkręcenia się gry i coraz bardziej dynamicznych akcji. W tej części spotkania padły już 3 bramki, które dla MMKS Podhale Nowy Targ zdobyli Igor Antolak, Dawid Łojas i Adrian Piątek we wspólnej akcji z Filipem Kopytko i Igorem Antolakiem.

Po dwóch tercjach mieliśmy 4:1 dla graczy Podhala. Ten wynik jednak ich nie satysfakcjonował i w trzeciej tercji otworzył się prawdziwy worek z bramkami. Nasi podnieśli wówczas wynik o kolejne 8 bramek, dając przy tym rywalom szansę jedynie na zdobycie dwóch bramek. Mecz zakończył się więc wynikem 12:3 (1:1, 3:0, 8:2). Trener drużyny Rafał Sroka miał więc ogromne powody do zadowolenia po tym spotkaniu, bo dzięki niemu nasi umocnili swoją pozycję w tabeli wyników. Ze stanem konta wynoszącym 6 punktów zajmują 1 miejsce.

Kolejny mecz nasi Żacy Starsi rozegrają 5 października na wyjeździe. Wówczas ich rywalem będzie drużyna UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok.