23.09.2019 | Wyświetleń: 741

PLHK: Tym razem rywalki górą

Ostatnie spotkanie w ramach PLHK nasze "Szarotki" rozegrały z dziewczynami z Krakowa. Mecz odbył się w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Drużyna Cracovi po ostatnim sezonie została jednak mocno wzmocniona dziewczynami z Bytomia i Krynicy, ktore przez cały mecz robiły dużą różnicę na lodzie. W efekcie starcie zakończyło się wynikiem 0:5.

Pierwsza tercja spotkania zakończyła się wynikiem 3:0 dla Krakowianek. Pierwszą bramkę zdobyły w przewadze, druga niefortunnie wtoczyła się między parkanami bramkarza, a trzecia po indywidualnej akcji.

Druga tercja zakończona wynikiem zero do zera - była bardzo wyrównana. Momentami to dziewczyny z Nowego Targu wychodziły na prowadzenie, ale bramkarce Cracovi dziś sprzyjało dużo szczęścia. Krążek nie chciał znaleźć drogi do bramki pomimo słupków, poprzeczek. Jednej bramki sędzia nie uznał. W trzeciej tercji Krakowianki dołożyły kolejne 2 trafienia za sprawą Małgorzaty Synowiec.

Mecz zakończył się wynikiem 5:0, jednak wynik w żadnym stopniu nie odzwierciedlał tego, co się działo na lodzie. Spotkanie bylo bardzo wyrównane, szybkie z obu stron.

Skład:
Furtak - Mucha-Gacek-Leśnicka-Podlipni- Bukowska
Grzybek-Czaja-Leśniowska-Pierwoła-Raducka
Zamarlik-Paprocka Maciaś-Szopińska-Mroszczak

Trener Podlipni: “Cracovia to już nie ten sam zespół co w zeszłym sezonie. Dokonały, dużo wzmocnień z lepszych drużyn. Mają dwie bardzo mocne piątki. Mieliśmy swoje sytuację, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Cieszy fakt, że potrafimy wypracować sobie dogodne sytuacje, nie cieszy, że z nich nie było bramek. No cóż, musimy inaczej przygotować się na ten zespół.“

Zawodnik meczu: Zuzanna Grzybek

Następny mecz odbędzie się 28 września w Janowie z drużyną Kojotki Naprzód Janów.