Aktualności

Wymagający weekend za naszą drużyną MHL

Kolejny sezon hokejowej rywalizacji w I Lidze wystartował. Nasi swoje pierwsze spotkania rozegrali w miniony weekend w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Za pierwszoligowcami MMKS PODHALE NOWY TARG dwa wymagające spotkania, podsumowane sobotnią porażką i niedzielnym sukcesem.

Pierwszym rywalem "Szarotek" w sezonie 2019/2020 był zespół UKS Zagłębie. Już przed spotkaniem mówiło się, że przed naszymi trudny mecz. W mocnych szeregach UKS nie zabrakło graczy PHL oraz zagranicznych zawodników, co tylko podsycało napięcie przed meczem pierwszej kolejki.

Niestety przewaga rywali okazała się drastyczna, przez co spotkanie zakończyło się aż 12 krążkami w bramce "Szarotek". Honorową bramkę dla MMKS PODHALE NOWY TARG strzelił Malasiński.

SKŁAD: Bizub – Wikar, Żurawski, Jarczyk, Kapica, Malasiński – Pierzchała, Nykaza, Sokół, Worwa, Plewa – Figas, Danel, Maciaszek, Siuty. Trener Ryszard Kaczmarczyk.

Po trudnych doświadczeniach z soboty Podhalanie zdołali się podnieść podczas niedzielnego meczu z drużyną KH Polonia Bytom. Po pierwszej tercji, w której to jednobramkową przewagą prowadzili Bytomianie, nasi przystąpili do ataku i nie pozwolili już na wbicie sobie ani jednej bramki. Sami z kolei wysłali krążek w światło bramki rywali aż 6-krotnie. 
Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla naszych, choć mimo dobrego wyniku należy podkreślić, że nie był to łatwy mecz. Był wymagający kondycyjnie. 

SKŁAD: Polak – Wikar, Żurawski, Jarczyk, Kapica, Malasiński – Pierzchała, Figas, Sokół, Worwa, Plewa – Danel, Maciaszek, Siuty. Trener Ryszard Kaczmarczyk.

Trzecia kolejka sezonu już 14 września. Wówczas naszym przyjdzie stoczyć bój z drużyną MOSM TYCHY, po to, by 15 września zmierzyć się w czwartej kolejce JKH GKS JASTRZĘBIE II. Naszym zawodnikom życzymy owocnych przygotowań!

fot. Andrzej Pabian / www.sportowepodhale.pl

 

Powrót