Aktualności

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

W okresie od 15.04.2019 roku do 10.07.2019 roku zawodniczki i zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ w kategorii Młodzik uczestniczyli w projekcie pod nazwą „Przygotowanie zawodniczek do współzawodnictwa w ramach państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W czasie trwania projektu 8 chłopaków i 12 dziewcząt brało udział w systematycznych treningach na sali. Jednym  z elementów projektu był udział  dwóch zespołów (dziewcząt i chłopców) w turnieju międzynarodowym w Villach (Austria) w ramach United World Games w dniach 20-23 czerwca 2019 roku. Na turnieju  zespoły rozegrały po 5 spotkań  z drużynami ze Szwajcarii, Austrii i Niemiec, ostatecznie plasując się:
  • chłopcy na 9 miejscu
  • dziewczęta na 10 miejscu 
     
Cele projektu w całości zostały zrealizowane, czyli systematyczny trening podnoszący umiejętności i przygotowujący do nowego sezonu 2019/20, rozegrano mecze z zespołami grającymi w lidze szwajcarskiej, austriackiej i niemieckiej. Dziewczęta i chłopcy wrócili bardzo zadowoleni z turnieju, ponieważ rywalizacji z wymagającymi przeciwnikami pozwoliła im doskonalić swoje umiejętności i przełoży się na sezon 2019/2020.Trener Arkadiusz Pysz
 

Powrót