Aktualności

Zostało zawarte porozumienie pomiędzy Kotelnicą Białczańską, a Miejskim Młodzieżowym Klubem Sportowym Podhale Nowy Targ

Spółka KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA postanowiła wesprzeć finansowo hokejowe dzieci jak i młodzież poprzez darowiznę z przeznaczeniem środków finansowych na podniesienie poziomu wyszkolenia zawodników.

 

Klub MMKS Podhale Nowy Targ pozyskał duże środki finansowe na sezon 2019/2020 rozłożone na dwie płatności z docelowym przeznaczeniem na zatrudnienie dobrze wyspecjalizowanej kadry trenerskiej. Rozmowy z prezesem największego ośrodka narciarskiego na Podhalu - Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej z panem Tomaszem Paturej, to wielka przyjemność i nauka społecznej odpowiedzialności, w której to rozmowie uczestniczyli prezes klubu MMKS Podhale Zdzisław Zaręba, oraz Tomasz Węglarczyk.

Podczas negocjacji od prezesa ośrodka narciarskiego wyczuwało się wielkie zrozumienie na potrzeby wsparcia finansowego w wychowaniu nowych przyszłych pokoleń sportowców. Pan Tomasz Paturej jest świadomy konieczności wsparcia młodzieży, aby podnieść poziom hokeja należy go budować solidnie od samego dołu od najmłodszych. Bez dobrej wyspecjalizowanej kadry trenerskiej polski hokej daleko nie zajdzie. Wychowywanie dzieci to naturalny obowiązek społeczeństwa, a wychowywanie poprzez sport daje niezmierne korzyści od samodyscypliny po kształtowanie sprawności fizycznej. Przypomnijmy, że Kotelnica Białczańska to ośrodek narciarski, który budował porozumienie pomiędzy innymi wyciągami narciarskimi tworząc skipass dający możliwość szusowania na nartach, na jednym karnecie, na wszystkich stacjach narciarskich, które weszły w spółkę TatrySki –  głównego sponsora seniorskiego klubu hokejowego KH Podhale.

Kotelnica Białczańska wspiera młodzieżowy hokej, a my jako środowisko hokejowe wesprzyjmy Kotelnicę odwiedzając ich na stoku narciarskim zarówno zimą jak i latem.   https://bialkatatrzanska.pl/

Tomasz W.


https://tatrysuperski.pl/assets/public/loga/kolor/kotelnica_bialczanska.png

 

Powrót