Aktualności

Kwalifikacje do turnieju Czerkawski CUP

Wielkimi krokami zbliża się test najmłodszych drużyn w mini hokeju, jakim jest turniej organizowany przez stowarzyszenie Mariusza Czerkawskiego

Kwalifikacje do V Ogólnopolskiego Turnieju mini hokeja na lodzie, dla naszej najmłodszej drużyny z Podhala odbędą się 25.11.2018 na hali lodowej w Oświęcimiu.
Turnieje odbywają się również w Poznaniu i Sosnowcu. W każdym wymienionym mieście, bierze udział po osiem drużyn z rocznika 2009 i młodsi, przy czym w Poznaniu 10 drużyn. Jest to rywalizacja organizowana już cyklicznie przez stowarzyszenie SPORT7 mająca na celu promocje hokeja, a zarazem podnoszenie szkolenia, z myślą o najmłodszych zawodnikach, którzy zaczynają dopiero przygodę z hokejem. Pomimo młodziutkiego wieku zawodników biorących udział w tak prestiżowym turnieju, rywalizacja i umiejętności sportowe zawodników, są już na bardzo wysokim poziomie. W tak młodych zawodnikach zaczyna być widoczna "twardość charakteru, zacięcie” jakie nabiera hokeista.
Co roku eliminacje są organizowane w innych klubach hokejowych z podziałem na regiony. Najlepsze drużyny, które wygrają eliminacje spotykają się w Warszawie na Stadionie Narodowym w rywalizacji o najważniejszy medal w tej kategorii wiekowej, za pierwsze miejsce. Każdy zawodnik może tam spotkać najsłynniejszego polskiego hokeistę, Mariusza Czerkawskiego i zrobić sobie z nim wspólnie pamiątkowe zdjęcie.


Uczestnicy : 
Grupa A 
MMKS Podhale Nowy Targ 
MKS Cracovia Kraków
UKS MOSIR Niedżwidki Sanok
KS LUCE Cieszyn 


Grupa B 
UKH UNIA Oświęcim
UKH Dębica
KTH KM Krynica
LHT Lublin - STH Siedlce 
 

Program :
10.15 Ceremonia otwarcia 
10.30-12.30 Runda eliminacyjna 
13.00-13.45 Trening z Maruszem Czerkawskim 
14.15 -15.45 Runda Finałowa 
16.00 Ceremonia zakończenia. 


 

Turniej Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji Turnieju jest marka Knoppers.

tekst Tomasz W. 

 

 

Powrót